«

»

sie 12 2022

Spotkanie Koła w Sępólnie Krajeńskim 2022

W dniu 10 czerwca 2022 roku z okazji ,,Dnia Strażaka” odbyło się ,,Spotkanie kulturalno – integracyjne” w Sali bankietowej ,,KRAJNA” przy ul. Chojnickiej w Sępólnie Krajeńskim. W spotkaniu uczestniczyło 30 emerytów i rencistów zrzeszonych w sępoleńskim kole oraz członkowie ich rodzin, a także Prezes Kujawsko – Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP w Toruniu kol. Włodzimierz Marasz, Komendant Powiatowy PSP w Sępólnie Krajeńskim st. bryg. mgr inż. Maciej Suchomski oraz Dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej st. kpt. mgr inż. Robert Liss. Prezes Koła Piotr Warmiński przywitał wszystkich przybyłych na to spotkanie i przedstawił informację z działalności Zarządu i Koła za okres od ostatniego spotkania bożonarodzeniowego. Przybyli goście oczywiście zabrali głos, przedstawili informację o swojej działalności oraz co się zmieniło w strukturach pożarniczych, jak jednostki zostały doposażone w nowoczesny sprzęt ratowniczo – gaśniczy oraz jak podniósł się komfort bytowania i służby strażaków. Występujący podziękowali emerytom za współpracę z Odziałem Wojewódzkim i Komendą Powiatową PSP oraz zaangażowanie w działalność kół terenowych i Oddziału Wojewódzkiego ZEiRP RP.
Miłym akcentem tego spotkania było wręczenie przez Prezesa Koła Piotra Warmińskiego w imieniu wszystkich członków Koła ZEiRP RP statuetki okolicznościowej z okazji 70 rocznicy urodzin kol. Edmundowi Rózga (ur. 29.05.1952 roku). Prezes złożył Jubilatowi życzenia długich lat w zdrowiu i wszelkiej pomyślności, wytrwałości, wiele sukcesów w życiu prywatnym oraz podziękował za dotychczasowe zaangażowanie w działalności związkowej.
Po wystąpieniach wszyscy zasiedli wspólnie do obiadu, który odbywał się w pięknej przestronnej Sali bankietowej obsługiwanej przez wspaniałe i uprzejme kelnerki. Kucharki przygotowały bardzo smaczne potrawy i napoje, a także kawę i ciasto. W trakcie imprezy rozmowom i wspomnieniom oraz dalszym planom życiowym nie było końca. Po wspaniałej zabawie, późnym wieczorem wszyscy w dobrych humorach, naładowani energią rodzinnej atmosfery udali się do domów czekając z niecierpliwością na kolejne.