«

»

kwi 07 2017

Emeryci z Wąbrzeźna i Tucholi na turnusie rehabilitacyjnym

W dniach od 12 do 18 marca 2017 roku członkowie ZEiiRP RP z Wąbrzeźna, Tucholi oraz sympatycy pożarnictwa z terenu województwa Kujawsko – Pomorskiego byli uczestnikami turnusu rehabilitacyjnego w Kołobrzeskim sanatorium GRYF, w którym mieliśmy wspaniałe zakwaterowanie, bardzo smaczne wyżywienie a dla zdrowia super zabiegi oraz muzykoterapię. Dla urozmaicenia pobytu organizatorka wyjazdu właścicielka biura turystycznego ŻAK Pani Izolda codziennie zapraszała nas na popołudniowe zwiedzanie pięknego miasta Kołobrzeg w którym mogliśmy zapoznać się m.innymi z: Latarnią Morską, przepiękną Katedrą, Wyspą Solną, Portem Rybackim, zrewitalizowanym terenem w okolicach Mola, oraz zjeść lody z malinami na 11 piętrze w obrotowej kawiarni w sanatorium ARKA podziwiając piękne widoki na cały Kołobrzeg.
Niesamowitym przeżyciem był wyjazd do odległego ok. 70 km od Kołobrzegu otwartego we wrześniu 2016 roku Muzeum Zimnej Wojny /Magazyn imperium zła – Podborsko 3001/ w miejscowości Podborsko w której zlokalizowano tajny kompleks magazynów budowanych w okresie od 27 czerwca 1967 do 21 sierpnia 1969 roku w których przechowywano głowice jądrowe.
Tygodniowy pobyt leczniczy bardzo szybko dobiegł końca, ale myślami już jesteśmy na kolejnym turnusie, zaplanowanym w terminie od 11 do 18 listopada 2017 roku na który bardzo serdecznie zapraszamy.

Z turystycznym pozdrowieniem
Janusz Kopczyński