«

»

lip 26 2018

Emeryci z Kujawsko–Pomorskiego ZW na wycieczce we Włoszech

W dniach od 31 maja do 9 czerwca 2018 roku emeryci z Kujawsko–Pomorskiego Zarządu Wojewódzkiego uczestniczyli w wycieczce do Włoch reprezentując Koła z Lipna, Szubina oraz Wąbrzeźna.
Dnia 31 maja w godzinach wieczornych dojechaliśmy na pierwszy nocleg w hotelu w miejscowości Tarvisio na przejściu austriacko – włoskim gdzie czekała na nas obiadokolacja. Następnego dnia po śniadaniu ruszyliśmy w drogę do Florencji stolicy TOSCANII w której zwiedzaliśmy m. innymi Plac Michała Anioła, Most Złotników, Katedrę Santa Maria del Fiore i Baptysterium oraz kościół Santa Croce. Po zwiedzaniu udaliśmy się na nocleg w pobliżu Rzymu w którym mieszkaliśmy 3 doby.
Przez trzy dni zwiedzaliśmy Watykan – Plac i Bazylika św. Piotra, Muzea Watykańskie, Ogrody Watykańskie, oczywiście nie zabrakło modlitwy przy grobie Św. Jana Pawała II , zwiedzanie Rzymu z przewodnikiem z którym zwiedziliśmy – słynne rzymskie Katakumby, Kościół „Quo vadis”, najbardziej znane Rzymskie Bazyliki św. Jana na Lateranie, św. Pawła za Murami, Matki Boskiej Większej, Święte Schody, Fontanne Di Trevi, Plac i Schody Hiszpańskie, Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, Plac Wenecki i inne przepiękne zabytki.
Po trzech dniach zwiedzania Rzymu udaliśmy się na kilkugodzinny pobyt do San Marino, z którego można było podziwiać piękne widoki jak również dokonać najróżniejsze zakupy.
Następnym punktem naszej wycieczki był dojazd do hotelu w miejscowości Lido di Jesolo niedaleko Wenecji w którym również mieszkaliśmy 3 doby. Jeden dzień przeznaczony był na przejazd (przepłynięcie) i zwiedzanie z przewodnikiem przepięknej Wenecji, natomiast dwa dni totalny luz ,wypoczynek, plażowanie, morskie kąpiele oraz oczywiście zakupy.
Po ostatnim noclegu oraz śniadaniu na terenie Włoch udaliśmy się w drogę powrotną z noclegiem w okolicy Wiednia, po śniadaniu zwiedzanie z przewodnikiem najważniejszych zabytków Wiednia /Hofburg, Graben, Katedra św. Stefana /, oczywiście był jeszcze czas na kawę i tort wiedeński.
Przez cały 10 – dniowy pobyt na ziemi włoskiej utrzymywała się znakomita pogoda, oraz dopisywały wszystkim uczestnikom wycieczki znakomite humory.
Pozostała już tylko droga powrotna do domu na miejsca zbiórek do których dotarliśmy w godz. późno wieczornych.
Z pobytu udostępniam kilka zdjęć.

Z turystycznym pozdrowieniem
Janusz Kopczyński