«

»

lip 04 2011

Emeryci z Wąbrzeźna zwiedzają EUROPĘ

W dniach od 22 – 28 czerwca br. emeryci zrzeszeni w ZWEiRP RP w Wąbrzeźnie wraz z emerytami policyjnymi oraz czynnymi zawodowo strażakami uczestniczyli w wycieczce do Brukseli, Paryża oraz Tropical Island pod Berlinem. W Brukseli zwiedzaliśmy i podziwialiśmy przepiękną starówkę, katedrę oraz figurę Manneken – Pis (symbol Brukseli), ważnym punktem wycieczki w Brukseli była wizyta w Europarlamencie, gdzie uczestnicy wycieczki spotkali się z europosłem Januszem Zemke. Miłym akcentem spotkania było wręczenie politykowi przez prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Wąbrzeźnie Jarosława Herbowskiego książki Jego autorstwa pt. „Pożarnictwo Wąbrzeźna na tle historii miasta i rozwoju ochrony przeciwpożarowej w kraju do 1990 roku”. W książce tej pojawia się wzmianka o ojcu Janusza Zemke, który w roku 1957 gościł w Wąbrzeźnie na Zgromadzeniu Ogólnym Członków O S P. Polityk był bardzo zadowolony z pamiątki jaką otrzymał od wąbrzeskich strażaków.
Następnym punktem wycieczki był Paryż gdzie na uczestników czekało dużo wrażeń. Zwiedziliśmy między innymi : Luwr, Katedrę Notre Dame, Świętą Kaplicę, Panteon, Cmentarz Pere Lachaise, Łuk Triumfalny, wieżę Eiffla i wiele innych pięknych zabytków. Miłym przeżyciem był wieczorny rejs po Sekwanie.
Tropikalna Wyspa pod Berlinem była atrakcją na której uczestnicy korzystali z różnych form wypoczynku (kąpiele, jakuzi, sauna, loty balonem).
Uczestnicy wycieczki są bardzo zadowoleni i już nie mogą doczekać się kolejnego wyjazdu. Następna okazja już w pierwszy weekend września, w programie 3- dniowy pobyt nad morzem połączony ze zwiedzaniem Władysławowa Helu, Gdańska oraz skansenu Wdzydze Kaszubskie.
Chciałbym poinformować iż nasz Związek zorganizował w latach ubiegłych wiele wycieczek m.in do Pragi, Budapesztu, Wiednia, Bratysławy, na Ukrainę do Lwowa oraz wiele wycieczek krajowych.
W roku 2012 Związek nasz zwiedzi następny zakątek Europy, w m-cu czerwcu planujemy wycieczkę do Chorwacji.

Prezes Koła
Janusz Kopczyński