«

»

wrz 08 2023

Spotkanie Koła ZEiRP RP przy KP PSP w Sępólnie Krajeńskim

W dniu 19 maja 2023 roku z okazji „Dnia Strażaka” odbyło się „Spotkanie kulturalno – integracyjne” w Sali bankietowej „KRAJNA” przy ul. Chojnickiej w Sępólnie Krajeńskim. W spotkaniu uczestniczyło 32 emerytów i rencistów zrzeszonych w sępoleńskim Kole oraz członkowie ich rodzin, a także Komendant Powiatowy PSP w Sępólnie Krajeńskim st. bryg. mgr inż. Maciej Suchomski. Prezes Koła Piotr Warmiński przywitał wszystkich przybyłych na to spotkanie i przedstawił informację z działalności Zarządu i Koła za okres od ostatniego spotkania bożonarodzeniowego. Komendant Powiatowy PSP streścił w swojej wypowiedzi działalność bieżącą komendy, przekazał statystyki oraz plany rozwojowe i zakupowe, podziękował za współpracę oraz złożył życzenia z okazji strażackiego święta.

Kolejnym punktem spotkania było wręczenie przez Prezesa Koła Piotra Warmińskiego w imieniu wszystkich członków Koła ZEiRP RP statuetki okolicznościowej z okazji 70 urodzin kol. Ryszardowi Proc (ur. 24.05.1953 roku). Prezes złożył Jubilatowi życzenia długich lat w zdrowiu i wszelkiej pomyślności, wytrwałości, wiele sukcesów w życiu prywatnym oraz podziękował za dotychczasowe zaangażowanie w działalności związkowej. Dodatkowo Prezes uhonorował grawerowanymi dyplomami z podziękowaniami za współpracę i zaangażowanie w działalność Koła kol. Mieczysława Rzepka Skarbnika Koła, którą wręczył mu na spotkaniu i st. kpt. mgr inż. Roberta Liss Dowódcę JRG w Sępólnie Krajeńskim (podziękowanie zostanie wręczone na następnym spotkaniu). Drobne podarunki także otrzymały nasze Panie emerytki, które były zaskoczone hojnością i pamięcią Zarządu.

Po części oficjalnej wszyscy zasiedli wspólnie do obiadu, który odbywał się w pięknej przestronnej Sali bankietowej, gdzie Panie kucharki przygotowały bardzo smaczne potrawy, a sympatyczne kelnerki serwowały je na stoły. Rozmowom, wspomnieniom oraz planom życiowym nie było końca. Po wspaniałej zabawie, późnym wieczorem wszyscy w dobrych humorach, naładowani energią rodzinnej atmosfery bezpiecznie udali się do domów.