«

»

sie 07 2020

Posiedzenie Prezydium OW oraz Komisji Socjalnej przy Kujawsko-Pomorskim KW PSP

W czwartek, 30 lipca 2020 r. w „Restauracji Mieszczańskiej u Gołębiowskich” w Toruniu odbyło się posiedzenie Prezydium OW wspólnie z Komisją Socjalną KW PSP. Obecny był także Przewodniczący WKR który zapowiedział przeprowadzenie w najbliższym czasie kontroli. Na nasze zaproszenie przybył Prezes Zarządu Głównego Kol. Zygmunt Politowski.
W związku z panującą epidemią zaszła potrzeba ustalenia działań na najbliższy czas, a szczególnie obowiązków wynikających z uzyskanej osobowości prawnej. Zmian wymagają sprawy bankowe oraz skarbowe. W najbliższym czasie musimy dokonać zmiany rachunku bankowego, czyli zmieni się nr konta który wpisuje się przy przelewach. Prośba do Prezesów Kół aby w najbliższym czasie skonsultowali z Skarbnikiem każdą wpłatę lub wstrzymali się do czasu uregulowania przez OW spraw bankowych. Omówiono sprawy bieżące a szczególnie przygotowania do ewentualnego przeprowadzenia Plenarnego Posiedzenia Oddziału Wojewódzkiego.
Prezes ZG odniósł się do omawianych spraw oraz zapowiedział w miesiącu wrześniu, drugiej już w 2020 r wideokonferencji Zarządu Głównego. Przewodnicząca Komisji Socjalnej przedstawiła obowiązujący od 2020 roku „Plan podziału środków funduszu socjalnego” oraz „Decyzję o powołaniu i działaniu Komisji Socjalnej”. Omówiła wyniki pracy dwóch tegorocznych posiedzeń.

Prezes
Włodzimierz Marasz